Avatar photo

Аутор

Петар M. Демић

Образовање: Филозофски факултет Универзитета у Приштини, докторске академске студије историје

Банијски родови из Замлаче код Двора

Замлача Према попису из 1991. године, Замлача је припадала општини Двор. У њој је живело укупно 232 становника, од чега 51 Србин.   Старији родови у Замлачи код Двора Бартоловић, Хрвати, потврђени у XVIII веку, римокатолици Бегић, Хрвати, потврђени у XVIII веку, римокатолици Ерор, Срби, потврђени у XVIII веку, прослављају…

› више информација

Банијски родови из Горичке код Двора

Горичка Према попису из 1991. године, подручје Горичке припадало је општини Двор и било је подељено на два села – Горичка и Пауковац. У поменутим селима живело је укупно 494 становника (Горичка – 385, Пауковац – 109), од чега 488 Срба.   Старији родови у Горичкој код Двора Арбутина, Срби,…

› више информација

Банијски родови из Швракарице код Двора

Швракарица Према попису из 1991. године, подручје Швракарице припадало је општини Двор и било је подељено на два села – Рудежи и Швракарица. У поменутим селима живео је укупно 201 становник (Рудежи – 80, Швракарица – 121), од чега 196 Срба.   Старији родови у Швракарици код Двора Бејић, Срби,…

› више информација

Банијски родови из Хртића код Двора

Хртић Према попису из 1991. године, Хртић је припадао општини Двор. У њему је живело укупно 260 становника, од чега 250 Срба.   Старији родови у Хртићу код Двора Беко, Срби, потврђени у XVIII веку, непознато Гаћеша, Срби, потврђени у XVIII веку, прослављају Никољдан Добрица, Срби, потврђени у XVIII веку,…

› више информација

Банијски родови из Јаворња код Двора

Јаворањ Према попису из 1991. године, подручје Јаворња припадало је општини Двор и било је подељено на три села – Горњи Јаворањ, Доњи Јаворањ и Кепчије. У поменутим селима живело је укупно 762 становника (Горњи Јаворањ – 169, Доњи Јаворањ – 412, Кепчије – 181), од чега 735 Срба.  …

› више информација

Банијски родови из Главичана код Двора

Главичани Према попису из 1991. године, Главичани су припадали општини Двор. У њима је живело укупно 75 становника, од чега 71 Србин.   Старији родови у Главичанима код Двора Врсајко, Срби, потврђени у XVIII веку, угашени Ђермановић, Срби, потврђени у XVIII веку, прослављају Ђурђевдан Прибичевић, Срби, потврђени у XVIII веку,…

› више информација

Банијски родови из Врпоља код Двора

Врпоље Према попису из 1991. године, Врпоље Банско је припадало општини Двор. У њему је живело укупно 182 становника, од чега 173 Срба.   Старији родови у Врпољу код Двора Арбутина, Срби, потврђени у XVIII веку, прослављају Никољдан Бојчетић, Срби, потврђени у XVIII веку, угашени Борковић, Срби, потврђени у XVIII…

› више информација

Банијски родови из Ћора код Двора

Ћоре Према попису из 1991. године, подручје Ћора припадало је општини Двор и било је подељено на два села – Ванићи и Ћоре. У поменутим селима живело је укупно 334 становника (Ванићи – 195, Ћоре – 139), од чега 318 Срба.   Старији родови у Ћорама код Двора Батина, Срби,…

› више информација

Банијски родови из Грмушана код Двора

Грмушани Према попису из 1991. године, Грмушани су припадали општини Двор. У њима је живело укупно 249 становника, од чега 241 Србин.   Старији родови у Грмушанима код Двора Бјелајац, Срби, потврђени у XVIII веку, прослављају Митровдан Бјелоглав, Срби, потврђени у XVIII веку, угашени Лазић, Срби, потврђени у XVIII веку,…

› више информација

Банијски родови из Закопе код Двора

Закопа Према попису из 1991. године, Закопа је припадала општини Двор. У њој је живело укупно 183 становника, од чега 181 Србин.   Старији родови у Закопи код Двора Вучетић, Срби, потврђени у XVIII веку, прослављају Михољдан Живковић, Срби, потврђени у XVIII веку, угашени Калања, Срби, потврђени у XVIII веку,…

› више информација