Порекло презимена Николић

3. фебруар 2012.

коментара: 225

[toggle title=”ТЕСТИРАНИ НИКОЛИЋИ НА СРПСКОМ ДНК ПРОЈЕКТУ”]

Николић

Хаплогрупа: I2a

Порекло: Чачак, Србија

Крсна слава: Лазаревдан

Контакт:
_________________________

Николић

Хаплогрупа: R1a L1280 општи кластер

Порекло: Југославија

Крсна слава:

Контакт:
_________________________

Николић

Хаплогрупа: Е1b род Куча

Порекло: Кржања, Подгорица, Црна Гора

Крсна слава: Митровдан

Контакт:
_________________________

Николић

Хаплогрупа: I2a DS род У

Порекло: Босна и Херцеговина

Крсна слава:

Контакт:
_________________________

Николић

Хаплогрупа: I2a DS род Ђ

Порекло: Гркиња, Гаџина Хан, Заплање, Сrбија

Крсна слава: Ђурђиц

Контакт:
_________________________

КОМПЛЕТНЕ РЕЗУЛТАТЕ ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ[/toggle]

Стојан Караџић, Вук Шибалић: „Дробњак и породице у ДРОБЊАКУ и њихово поријекло“, II допунско издање, Београд, 1997, ИШ ‘Стручна књига’

 

НИКОЛИЋИ у селу Дулићи код Гацка воде поријекло од братства Грбљановића, које је некада живјело у Дробњаку, одакле се иселило у Озриниће, код Никшића, а одатле у мјесто Баљке, код Билеће. Из Баљака Никола се одсели у Дулиће, гдје се његови потомци по њему прозваше Николићи.

__________________

Ваш прилог оставите у коментару или пошаљите на и-мејл:

[email protected]
Пишите нам

Наредни чланак:
Претходни чланак:

Коментари (225)

Одговорите

225 коментара

  1. Djordje

    Dali neko zna nesto o Nikolicima iz sela Barje kod Leskovca

  2. Vanja

    Postovani,ime mog dede je Vladimir,pradede Milan,cukun dede Danilo,a Danilovog oca je ime Stevo.Zivelu su u Rakosu,krsna slava Sveti Nikola. Zna li neko vise informacija o nasem poreklu,nekisu kasnije u Jagodinu se preselili.

    • Violeta

      Moje poreklo vodi iz Crne Gore,prezivamo se Nikolić,a nekada smo se prezivali Vasilijević.Došla su tri brata u Ljutovnicu kod Gornjeg Milanovca oko prvo srpskod ustanks.Tri brata su bila Nikola-nastali Nikočići,Milovan-Milovanovići i Jeremija-Jeremići.Čukunčukun deda mi je bio Nikola,Čukundeda mi je bio Simo,pradeda Krsta,deda Dušan,otac Radiša….

    • Violeta

      Moje poreklo vodi iz Crne Gore,prezivamo se Nikolić,a nekada smo se prezivali Vasilijević.Došla su tri brata u Ljutovnicu kod Gornjeg Milanovca oko prvo srpskod ustanks.Tri brata su bila Nikola-nastali Nikočići,Milovan-Milovanovići i Jeremija-Jeremići.Čukunčukun deda mi je bio Nikola,Čukundeda mi je bio Simo,pradeda Krsta,deda Dušan,otac Radiša….Svi mi slavimo Svetog Nikolu.

  3. Predrag

    Da nemaju slucajno veze sa nikolicima iz vranovca slava sveti vraci doselili se iz okoline vranja zovu ih drzmanci

  4. Теодор Николић

    Помаже Бог. Ја сам из Брчког село Брезик . Моји Николићи су се доселили из Херцеговине или Црне Горе чак један извор каже из Невесиња у село Станове код Брчког славимо Светог Ђорђу. Отац ми се зове Ђорђе , ђед Теодор , па даље иде Алекса , Никола , Тома , Тејо . Зна ли неко нешто више о овој линији Николића?

  5. Никола Николић

    Поздрав свима,

    Истражујем порекло своје фамилије Николић и био бих захвалан за сваку информацију или смерницу.

    Према породичном предању, моји преци потичу из села Стјенице код Сокоца. У предању се помиње Јаков, за кога се прича да је након сукоба у коме је убио Турчина око 1850. године напустио завичај и на коњу дошао у Бождаревац код Барајева, где се населио.

    Од њега потиче наша фамилија, која данас броји четири куће.

    Наше презиме је Николић, крсна слава Свети Никола, а литија Свете Тројице.

    Посетио сам Стјенице у жељи да сазнам нешто више о пореклу своје фамилије. Међутим, колико сам успео да сазнам на лицу места, данас тамо више нема Николића, па ми је даље истраживање прилично отежано.

    Занима ме да ли неко има податке о Николићима из Стјеница, о Јакову или о родовима у том крају који славе Светог Николу. Свака информација, предање, архивски податак или смерница били би ми од велике користи у даљем истраживању. Уколико неко има неку информацију, молим да ме контактира на mail [email protected]