Carna Dragovic
Imam jedno pitanje. Kako si ti Poreklom iz Dragovic Polje, a slavite Slavu Djurdjevdan? Moji su isto iz Dragovic Polje Ali mi slavimo Slavu Svetoga Stevana.
Pozdrav Robert
Укратко, Драговићи из Горње Мораче су огранак од Дуловића, одвојили су се средимом 18 ог вијека.
Због крвних освета са турцима, у вријеме најезде њихове, наши су пребјегавали за Србију, БиХ, Хрватску, и мијењали су своје Крсне славе иили презимена. Јер у то вријеме турци су тражили ” по презимену и Крсној слави”.
А Драговићи који су остали у Морачи и дан данас славе светог Стефана, а предслава им је свети Илија. Моји Драговићи су од којих ми је чукунђед Никодим иначе игуман у Манастиру Морачи “био”. На чело са прађедом Илија су прибјегли за Бијело Поље и славимо светог Луку 30 октобар. Иначе смо у Бијело Поље дошли 1900године. Иначе ово је укратко, а самим тиме историја нам је дуга а и само стабло..
I ja sam Dragovic, i naravno interesuje me naše poreklo.Davne 1999. negde početkom oktobra meseca naleteo sam u Blicu na intervju rusa, inače akademika i naj
većeg poznavaoca slovena na svetu. On govori o tome da su Dragovici jedno pleme
koje je poreklom iz poljskih moćvar, a stariji su od Anta.Po Jovanu Cvijiću možda
I najstarije slovensko prezime, sa velikom pouzdanošću Cvijić tvrdi da današnji nosioci ovog prezimena vode poreklo sa prostora oko Belog Drima.
Meni je deda Dragovic iz Crne Gore. On je iz Kosovi Lug kod Danilovgrada. Pripadao je Bjelopavlicima. Slava im Sveta Petka. Umro je pre dve godine u 96oj godini, znam da mi je pricao da je njegov pra deda isto bio Dragovic. Tako da su oni barem zadnjih 200 godina Dragovici. Inace je zadnjih 70 godina ziveo u Beogradu.
Pozdravv svim Dragovićima.
Ima nas od Hrvatske do Makedinije i svima je porijeklo imena u nekom pretku Dragu.
Moji su u Foču došli iz Hercegovine prije odprilike 200 god,podijeli se u tri grane,Dragovići,Rudinci i Fuštari.
Ni jedno prezime Fragović nam nije u zajedničkom porijeklu,pogotovo što slavio sv.Luku,kao marker.
No to ne znači da ne treba ovako pisati i istraživati,posebmo što je malo pisanih tragova:nepismenost,spaljene crkvene knjige, nepričanje starih i sl.
Ja živim u Petrovcu na moru i voljan sam na ovu temu sa svakim pričati,pogotovo što sam ušao u “crveno”-78 god.
Mojoj majci je devojacko Dragovic. Deda mi je Nikola Dragovic, selo Curilac kod Danilovgrada. Oni su Bjelopavlici pleme…deda mi je rodjen 1923 godina a znam da je i njegov otac rodjen tu isto tako da su dugo tu dalje ne znam. Slave Sv Petku
Ja sam rodjen u okolini Čačka, deda mi je sa Jelice sišao u selo Zablaće . Prađed se zvao Milorad . Deda mi je govorio da smo rodom od Crne Gore..
Krsna slava Sveta Petka.
У наставку можете погледати инструкције на који начин можете да извршите уплате, а ми обећавамо да ће прикупљена средства бити кориштена на најцелисходнији могући начин. Хвала вам!
Донација платним картицама и PayPal-om
УПЛАТЕ У ЕВРИМА (из земаља Европске уније)
INSTRUCTION FOR PAYMENT ORDERS IN FAVOR OF LEGAL ENTITIES IN EUR
Intermediary Bank / Correspondent Bank
SWIFT – BIC: DEUTDEFF
Name: DEUTSCHE BANK AG
City, Country: FRANKFURT AM MAIN, GERMANY
Account with institution / Beneficiary’s Bank
SWIFT – BIC: KOBBRSBG
Name: KOMERCIJALNA BANKA AD BEOGRAD
Street: Svetog Save 14
City, Country: 11000 Belgrade, Republic of Serbia
Beneficiary
IBAN/ Account Number: RS35205007080003869161
Company name: DRUŠTVO SRPSKIH RODOSLOVACA“ POREKLO“
Street: LJUBA VUCKOVICA 11/2
City, Country: Beograd (Voždovac), REPUBLIC OF SERBIA
УПЛАТЕ У АМЕРИЧКИМ ДОЛАРИМА
INSTRUCTION FOR PAYMENT ORDERS IN FAVOR OF LEGAL ENTITIES IN USD
Intermediary Bank / Correspondent Bank
SWIFT – BIC: SCBLUS33
Fed Wire ABA: 026002561
Name: STANDARD CHARTERED BANK
City, Country: NEW YORK,NY, UNITED STATES
Account with institution / Beneficiary’s Bank
SWIFT – BIC: KOBBRSBG
Name: KOMERCIJALNA BANKA AD BEOGRAD
Street: Svetog Save 14
City, Country: 11000 Belgrade, Republic of Serbia
Beneficiary
IBAN/ Account Number: RS35205007080003869161
Company name: DRUŠTVO SRPSKIH RODOSLOVACA“ POREKLO“
Street: LJUBA VUCKOVICA 11/2
City, Country: Beograd (Voždovac), REPUBLIC OF SERBIA
Портал Порекло користи колачиће и друге технологије за прилагођавање вашег искуства и разумевање начина на који ви и остали посетиоци користите наше садржаје.
25. август 2020. у 12:37
Robert Dragovic
Carna Dragovic
Imam jedno pitanje. Kako si ti Poreklom iz Dragovic Polje, a slavite Slavu Djurdjevdan? Moji su isto iz Dragovic Polje Ali mi slavimo Slavu Svetoga Stevana.
Pozdrav Robert
26. март 2021. у 11:59
Петар
Укратко, Драговићи из Горње Мораче су огранак од Дуловића, одвојили су се средимом 18 ог вијека.
Због крвних освета са турцима, у вријеме најезде њихове, наши су пребјегавали за Србију, БиХ, Хрватску, и мијењали су своје Крсне славе иили презимена. Јер у то вријеме турци су тражили ” по презимену и Крсној слави”.
А Драговићи који су остали у Морачи и дан данас славе светог Стефана, а предслава им је свети Илија. Моји Драговићи су од којих ми је чукунђед Никодим иначе игуман у Манастиру Морачи “био”. На чело са прађедом Илија су прибјегли за Бијело Поље и славимо светог Луку 30 октобар. Иначе смо у Бијело Поље дошли 1900године. Иначе ово је укратко, а самим тиме историја нам је дуга а и само стабло..
16. јул 2023. у 13:22
Nikola Dragović
I ja sam Dragovic, i naravno interesuje me naše poreklo.Davne 1999. negde početkom oktobra meseca naleteo sam u Blicu na intervju rusa, inače akademika i naj
većeg poznavaoca slovena na svetu. On govori o tome da su Dragovici jedno pleme
koje je poreklom iz poljskih moćvar, a stariji su od Anta.Po Jovanu Cvijiću možda
I najstarije slovensko prezime, sa velikom pouzdanošću Cvijić tvrdi da današnji nosioci ovog prezimena vode poreklo sa prostora oko Belog Drima.
3. мај 2022. у 21:48
Aleksandar Kojic
Meni je deda Dragovic iz Crne Gore. On je iz Kosovi Lug kod Danilovgrada. Pripadao je Bjelopavlicima. Slava im Sveta Petka. Umro je pre dve godine u 96oj godini, znam da mi je pricao da je njegov pra deda isto bio Dragovic. Tako da su oni barem zadnjih 200 godina Dragovici. Inace je zadnjih 70 godina ziveo u Beogradu.
8. март 2023. у 01:29
Дарко Драговић
Како ти се звао дјед? Чиме се бавио? Ја сам Бјелопавлић
13. април 2025. у 23:38
Aleksandar
Zvao se Nikola Dragovic, bio je vojno lice potpukovnik u JNA.
6. мај 2025. у 14:17
Zoran Dragović
Pozdravv svim Dragovićima.
Ima nas od Hrvatske do Makedinije i svima je porijeklo imena u nekom pretku Dragu.
Moji su u Foču došli iz Hercegovine prije odprilike 200 god,podijeli se u tri grane,Dragovići,Rudinci i Fuštari.
Ni jedno prezime Fragović nam nije u zajedničkom porijeklu,pogotovo što slavio sv.Luku,kao marker.
No to ne znači da ne treba ovako pisati i istraživati,posebmo što je malo pisanih tragova:nepismenost,spaljene crkvene knjige, nepričanje starih i sl.
Ja živim u Petrovcu na moru i voljan sam na ovu temu sa svakim pričati,pogotovo što sam ušao u “crveno”-78 god.
2. новембар 2025. у 10:01
Никола
Поздрав, Зоране.
Да ли су Ваши Драговићи пореклом из Српске Вароши у Фочи?
28. август 2024. у 13:35
Vladimir Dragovic
Postovani,ja sam rodjen u Beogradu,a otac mi je rodjen u Petrovom selu kod Kladova,slavimo Djurdjevdan,rekli su mi da smo iz doline Lima ?
13. април 2025. у 23:35
Aleksandar
Mojoj majci je devojacko Dragovic. Deda mi je Nikola Dragovic, selo Curilac kod Danilovgrada. Oni su Bjelopavlici pleme…deda mi je rodjen 1923 godina a znam da je i njegov otac rodjen tu isto tako da su dugo tu dalje ne znam. Slave Sv Petku
5. јул 2025. у 19:07
Nenad Dragović
Ja sam rodjen u okolini Čačka, deda mi je sa Jelice sišao u selo Zablaće . Prađed se zvao Milorad . Deda mi je govorio da smo rodom od Crne Gore..
Krsna slava Sveta Petka.
22. октобар 2025. у 11:33
Veselinka Dragović
Kako ti se zvao đed?Blagota?