Дигитална Библиотека “Хроникe села”

28. марта 2012.

коментара: 79

Друштво српских родословаца “Порекло” уз подршку Културно-просветне заједнице Србије започело је пројекат дигитализације комплетне Библиотеке “Хронике села”, како њених редовних, тако и посебних издања. 

Реч је амбициозном пројекту који је започео академик Радомир Лукић деведесетих година прошлог века у сарадњи са Одбором за проучавање села Српске академије наука и уметности (САНУ). Тај пројекат и данас траје и њега се укључило више стотина аутора, што је резултирало са преко 450 досад објављених књига које обухватају готово сва подручја бивше Југославије у којима живе припадници српског народа. Ове књиге представљају истраживања из области историографије, демографије, социологије, етнологије, етнографије и драгоцен су допринос изучавањима историјске и културне баштине српског народа.

С обзиром на чињеницу да овако обимна грађа није чак ни систематизована, а посебно на чињеницу да до ње заинтересовани појединци не могу лако да дођу (нарочито због тога што су ове књиге штампане у веома малим тиражима), Друштво српских родословаца „Порекло“ сматра да је од изузетног значаја да се она заштити, сачува и објави, те на тај начин буде доступна свима онима који су за овакав материјал заинтересовани, а од којих данас многи живе широм света, тј. представљају српску дијаспору.

С обзиром на то да им се истраживачки интереси поклапају, Културно-просветна заједница Србије подржала је Друштво српских родословаца “Порекло” у идеји да се покрене овакав пројекат.

Пошто је дигитализација пре свега начин да се оригинални документи адекватно заштите и сачувају у оригиналном стању и да се, превазилажењем просторних и временских ограничења, знање и информације учине доступним људима, Друштво српских родословаца “Порекло” одлучило се за пројекат дигитализације Библиотеке “Хронике села”, као почетак процеса који треба да резултира представљањем свих досад објављених књига у дигиталном облику.

Позивамо све ауторе Библиотеке “Хронике села” да нам се јаве на имејл [email protected], уколико уоче било какав пропуст, или ако имају неку примедбу или предлог. Такође, било би драгоцено да нам пошаљу своје књиге у електронском формату, како би цео овај подухват око дигитализације био брже реализован.

На списку који се налази испод, пописан је највећи број досад објављених књига у Библиотеци “Хронике села”. У првом делу су књиге из редовног издања, а на крају и књиге из посебних издања. Наслови који су дигитализовани на овом списку су означени плавим словима, што уједно представља и повезницу ка дигитализованој књизи.

ХРОНИКЕ СЕЛА (РЕДОВНА ИЗДАЊА)

1. НЕГРИШОРИ (Лучани) – Радослав Јованчевић

2. ВРТОГОШ (Врање) – Светомир Станковић

3. КРАЉИЦА (Косово) – Милан Чолаковић

4. БОЉЕВЦЕ (Косовска Каменица) – Радомир Трајковић

5. ВУЧИЈА И ВУЧИЈАНИ (Требиње) – Ђорђе Средановић

6. БАЧКИ СОКОЛАЦ И СОКОЛИЧАНИ – Данило Диклић

7. ГОРАЖДЕВАЦ (Пећ) – Благоје Радуновић

8. ЗАТОЊЕ НА ДУНАВУ (Велико Градиште) – Бора Радовановић Грчки

9. ХАШАНИ (Подгрмеч) – Јован Јакшић

10. ВОДИЦЕ (Смедеревска Паланка) – Никола Владисављевић

11. ГОСТИНИЦА (Ужице) – Раде В. Познановић

12. ЛАНДОЛ (Смедерево) – Драгољуб Т. Стојадиновић

13. ПРАВОШЕВО (Пријепоље) – Милић Матовић

14. БЈЕЛУША (Ариље) – Димитрије Радосављевић

15. СЛАТИНА И СЛАТИЊАНИ (Андријевица) – Радул Јелић

16. ГАГЕ (Двор на Уни) – Љубан Ђурић

17. РАВНИ ТОПОЛОВАЦ (Зрењанин) – Бориша Радовановић

18. ПАУНЕ, ЂУРЂЕВАЦ, ШУШЕОКЕ (Ваљево) – Данило Томић, Савић Рабренов

19. ВИНИЦКА (Беране) – Јован Зечевић

20. ВЕЛИКА РЕКА (Вучитрн) – Милован Богавац

21. ТИЈАЊЕ, ПУХОВО, ЗАОКЕ (Драгачево) – Радован Поповић

22. ГРАБ (Гуча) – Живорад Шипетић

23. КЛИЧЕВАЦ У СТИГУ (Пожаревац) – Бора Радовановић Грчки

24. СКАКАВАЦ (Босански Петровац) – Илија Ступар

25. СЕЊЕ И МАНАСТИР РАВАНИЦА (Ћуприја) – Богомир Михајловић

26. СУВИ ДО (Липљан) – Павле Џелетовић

27. ДУБОКА КРАЈИНА (Босанска Крупа) – Младен Ољача

28. МАЛЧА (Ниш) – Младен Голубовић

29. РОЖИНА (Прокупље) – Миливоје Н. Стојановић

30. ВИЛУСИ (Никшић) – Чедомир Булајић

31. БУДИМЉЕ (Беране) – Радомир Губеринић

32. СКУПЉЕН (Шабац) – Живорад Крстић

33. РТИ (Лучани) – Милош Росић

34. САВИНАЦ (Горњи Милановац) – Михајло Миловановић

35. СЕЛЕВАЦ (Смедеревска Паланка) – Живадин Јовичић

36. ДОЊЕ ДРАГОВЉЕ ( Гаџин Хан) – Видоје Цветановић

37. РАШКОВИЋ (Кнић) – Бранислав Михаиловић

38. ПОРУЖНИЦА (Сокобања) – Ранко Благојевић

39. ДОБРИЊА (Ужичка Пожега) – Миливоје Вукићевић

40. МИРИЛОВАЦ (Параћин) – Мирослав Димитријевић

41. БАНИЧИНА (Смедеревска Паланка) – Никола Владисављевић

42. ВЕЛИКА МОШТАНИЦА (Београд) – Духомир Цветковић

43. ЈЕЛАШНИЦА (Ниш) – Јовица Васић

44. ЗУЦЕ (Београд) – Миладин Николић

45. ДОЊА ГОРЕВНИЦА (Чачак) – Радул Марковић

46. СРПСКИ СВЕТИ ПЕТАР (Румунија) – Драгомир Батањац

47 РАДОШЕВАЦ (Бабушница) – Драгослав Манић-Форски

48. ГЛИНСКИ ТРНОВАЦ И БАНИЈСКА ОГЊИШТА –Љубомир Ј. Вучковић

49. ПРУГОВО (Пожаревац) – Славиша Радовановић

50. ДРАЧА (Крагујевац) – Академик Петар Марковић и сарадници

51. СТУБИЦА (Параћин) – Миодраг Николић

52. ВЕЛИКА СУГУБИНА (Крагујевац) – Милан Вујичић

53. ТРУДОВО (Нова Варош) – Владета М. Топаловић

54. РЕСНИК (Сокобања) – Голуб Радовановић

55. ДОЈКИНЦИ (Пирот) – Милан Петровић

56. ЛОПИЖЕ (Сјеница) – Славољуб Васојевић

57. КРУШЕВИЦА (Лазаревац) –Милисав Пантелић

58. ВИСОКА (Ариље) – Вук Алексић

59. РАДАНОВЦИ (Косјерић) – Себаастијан Јовановић

60. БРЕКОВО (Ариље) – Милојко Ђоковић

61. ТРЕПЧА (Андријевица) – Милован Васовић

62. РОГЉЕВО, СМЕДОВАЦ, ВЕЉКОВО (Неготин) – Александар Жикић

63. ПРЕКОДОЛЦЕ (Владичин Хан) – Стојадин Цакић

64. ЈАСЕНОВО (Вршац) – Богдан Станојев

65. ВРУЉА (Пљевља) – Видоје Деспотовић

66. ЛЕУШИЋ (Горњи Милановац) – Сретен Јевтовић

67. БАЈКОВЕ КРУШЕВИЦЕ (Херцег Нови) – Проф.др Милан Р. Милановић

68. ПРИГРЕВИЦА (Апатин) – Зорица Корица Аћимовић

69. ДОЊИ КОМРЕН (Ниш) – Марјан Радаковић

70. ПРИЈЕВОР (Херцег Нови) – Јово Влаховић

71. СОПОТ (Пирот) – Снежана Бранковић

72. БЛАТО (Пирот) – Драгољуб Вељковић

73. ДОЊЕ ВИДОВО (Параћин) – Мирослав Димитријевић

74. РАТАРИ (Параћин) – Мирослав Димитријевић

75. РИПАЊ (Београд) – Драгослав Петровић

76. ЈЕЛОВИК (Аранђеловац) – Живота Јанковић

77. ПИШАЋ (Кореница) – Буде Смиљанић

78. ПЕТРОВО СЕЛО (Кладово) – Спасоје В. Богдановић

79. СОПОТНИЦА (Ниш) – Богосав Гроздановић

80. ШИШИЋИ (Котор) – Марко Шовран

81. БУЧЕ (Беране) – Миодраг Јоксимовић

82. ЛАМИНЦИ ( Босанска Градишка) – Остоја Дејановић

83. ЛИПАР (Кула) – Др. Ђорђе Станић

84. КАМЕНОВО (Петровац на Млави) – Аца Животић

85. ДОБРА НА ЂЕРДАПУ – Зоран Петрашковић

86. КРЕЖБИНАЦ ( Параћин) – Вукадин Савић

87. РИБАРЕ (Крушевац) – Станимир Гагић

88. ТРЊАНA (Пирот) – Петар Виденовић

89. ПОПОВИЋ (Рача Крагујевачка) – Миленко Радовић

90. БРУСКИ ТРАГОВИ ПРОШЛОСТИ И САДАШЊОСТИ – Др  Аранђел Јеличић

90. СРЕДСКА (Призрен) – Војислав Танасковић

91. ЛИПНИЦА И ПРИЉЕВИ (Лозница) – Душан М. Станојевић

92. СЕЛО РЕСНИК- ЛУЖНИЧКИ (Бабушница) – Милован Митић

93. ЈЕЖЕВИЦА, БАЊИЦА, ЛИПНИЦА И РАЈАЦ (Чачак) – Др Младен Стефановић

94. ДАВИДОВАЦ (Параћин) – Бранислав Родић, Мирослав Димитријевић

95. КНЕЖИЦА (Петровац на Млави) – Др Радомир Животић

96. ЋИЋЕВАЦ СА ОКОЛИНОМ – Мирослав Димитријевић са сарадницима

97. ПОЛИЦА КОД БЕРАНА (Беране) – Проф. Др Душан Вулетић

98. БРЂАНИ (Горњи Милановац) – Проф.др. Миломир В. Глишић

99. СУШИЦА КОД ГРАЧАНИЦЕ (Косово) – Крста Г. Крстић

100. ОЗРИНИЋИ (Црна Гора) – Небојша Драшковић

100. БАЊА НА ЛИМУ КОД ПРИБОЈА – Милутин Марјановић

101. ГЛОБОДЕР (Трстеник) – Момчило Тодосијевић

102. ЖАГУБИЦА (Хомоље) – Љубица Стојановић

102. ПОДКАПЕЉЕ (Лика) – Вујо Видаковић

103. ФИЛИПОВИЋИ (Лозница) – Филип Матић

104. МАЊИНАЦ (Књажевац) – Радиша Драгићевић

105. ТОПОНИЦА У ГРУЖИ (Кнић) – Благоје Јанковић

105. КОСТУР – Духомир Цветковић

106. РАЈАЦ (Неготин) – Александар Жикић, Живота Ђорђевић

107. ДАВИДОВАЦ – Бранислав Родић, Мирослав Димитријевић

108. РАЗБОЈНА (Брус) – Милосав Ђорђевић, Севдалин Андрејевић

109. СТОПАЊА (Крушевац) – Животије Живановић

110. КРУШЕВИЦА (Херцег Нови) – Војин Муришић

111. ТРУДОВО (Нова Варош) – Јордан Топаловић

112. ЦРЉЕВАЦ И ЦРЉЕВЧАНИ (Деспотовац) – Јелица и Мирослав Ивановић

113. ТРУЂЕВАЦ (Деспотовац) – Јелица и Мирослав Ивановић

114. СТРИЖЕВАЦ (Бабушница) – Негован Тодоровић

115. ПЕРТЛАШ ( Димитровград) – Стојан Ставров

116. МАКЦЕ (Велико Градиште) – Зорица Корица Аћимовић

117. ИЗБИШТЕ (Вршац) – Божидар Бранков

118. РАШКОВИЋ (Кнић) – М.Радовановић

119. КОЊУША (Брестовац у Гружи) – Примаријус Раденко Петронијевић

120. МОКРИН (Кикинда) – колектив аутора – редактор Радојка Кувезић

122. ВАЉЕВСКЕ СТАВЕ – Милисав Св. Ристивојевић

123. ГУНЦАТИ И ЖУЊЕ (Кнић) – Милоје Вучићевић

124. БРУСНИЦА ПОД РУДНИКОМ – Мр Михајло Милошевић

125. МИЉЕВИНА (Србиње,Реп.Српска) – Проф.др Обрен Цицовић

126. КОРМАН И КОРМАНСКА БАЊА – Слободан Гајевић

126. ГОРЊА КОРИТНИЦА (Бела Паланка) – Јездимир Д. Стојановић

126a. КОСТУР (Пирот) – проф Духомир Цветковић

128. ТОПЛИЧКА ВЕЛИКА ПЛАНА (Прокупље) – Радомир О. Томовић

129. БАГИШЕ (Брус) – Аранђел Јеличић

130. БОСУТА (Аранђеловац) – Прим. др Миодраг Перкић

131. БОРАЧ ЛЕТЊИКОВАЦ НЕМАЊИЋА (Кнић) – Проф.др. Александар Керковић

132. БОРАЧ-ДРАГУЉ ШУМАДИЈЕ (Кнић) – Радиша Раденковић

133. ЖАРКОВО (Београд) – Спасоје Т. Влајић

134. СТАНОВНИШТВО ТРСТЕНИКА И ОКОЛИНЕ – Мијушко Р. Глиџић

135. ГУБЕРЕВАЦ (Лесковац) – Ратко Стојановић

136. ГОРЊА ВЕЛИКА И ПОЛИМЉЕ (Беране) – Влада Оташевић

137. ЉУБАТА – Бранислава Стојановић

138. ДУБОЧАНИ (Требиње) – Божидар Ђурковић

139. ГОРОБИЉЕ (Ариље) – Недељко Јешић

140. СТАРИ ТРСТЕНИК – Мијушко Р. Глиџић

141. ЦЕРОВО (Ариље) – Петроније Челебић

142. ЈОВАЦ И ДВОРИЦА ( Велико Поморавље) – Десимир Милосављевић

143. ДОЊА СТРАЖАВА (Прокупље) – Радивоје Д. Стојиљковић

144. РАДЕЈНА (Димитровград) – Љубомир Миланов

145. ТРУДОВО (Нова Варош) – Владета Топаловић

146. ТУЛЕЖ (Александровац) – Драгиша Милосављевић

147. УГЉАРЕВО (Врњачка Бања) – Златомир Терзић

148. МАЊИНАЦ – Радиша Драгићевић

149. МАЛА СУГУБИНА (Јагодина) – Драгослав Весић

150. МОКРИНЕ (Херцег Нови) – Радомир Радановић

151. ЛОЋИКА (Јагодина) – Обрад Јевтић

152. СОПОТНИЦА (Пријепоље) – Милорад В. Вероувић

153. ЛУЊЕВИЦА (Шумадија) – Драгомир Петковић

154. БАБИН КАЛ (Бела Паланка) – Градимир Маринковић

155. БРЕЗОВА (Ивањица) – проф. Делимир Стишовић

156. САМОБОР (Гацко) – академик Милош Слијепчевић

157. ТРАГОМ НАШИХ ПРЕДАКА (Косово) – Томислав Шешлија

158. РАКОВА (Чачак) – пук. Жарко Крупет

159. ГОРЊЕ ЛЕДЕНИЦЕ (Тиват) – Драшковић

160. МРАКОВО (Босна и Херцеговина) – мр Неђо Ж. Бодирога

161. АРНАЈЕВО (Барајево) – Станимир Ставров

162. ДВА ВЕКА ПОРОДИЦЕ ПАВЛОВИЋ (Лозница) – Миодраг Павловић

163. ПИНОСАВА (Вождовац)- Радоје Д. Цветић

200. БРУСКИ ТРАГОВИ (Брус) – Аранђел Јеличић

201. КРИВОШИЈА (Тиват) – пук. Божидар Вучеревић

203. ГОЛИЈА И ГОЛИЈАНИ (Гацко) – Обрад Вишњић

204. ДРОБЊАНИ И ДРАШКОВО (Црна Гора) – Млађен Вучетић

205. СРЕЗОВЦЕ И ЊЕГОВА ОКОЛИНА ( Косовска Каменица) – Радослав Трајковић

206. ПЕШТЕРСКО-ШТАВНИЧКИ ВИХОРИ ( Сјеница) – Вуле Поповић

207. ГЛАВИНЦИ (Јагодина) – Раде Милосављевић

208. ВЕЛИШЕВЦИ (Љиг) – Радивоје Радисављевић

209. РУДОВО (Лазаревац) – Етнолошка студија-Милисав Пантелић

210. КУЛИЋИ (Лесковац) – проф.др. Димитрије Кулић

211. ТУЛЕШ (Крушевац) – Драгиша Милосављевић

212. ШЕТКА (Ражањ) – Станимир Николић

213. ДОЊА И ГОРЊА СТУДЕНА (Ниш) – Томислав Николић

214. СРБИ У СТАРОМ ЛЕЦУ (Војводина) – Смиљана Коцкар

215. ДИВОСЕЛО (Госпић) – Дане Рајчевић

217. КРЊАЧА (Прибој) – Душан Милићевић

218. КОМСКЕ СВЕТЛОСТИ (Андријевица) – Јован Бабовић

219. КОРМАН И КОРМАНСКА БАЊА (Крагујевац) – Слободан Гајевић (2010)

220. ЛУЧАНИ И ОКОЛНА СЕЛА – Радослав Јованчевић

Обрађена села :

ЛИСИЦЕ, КРСТАЦ, ДЊИНИО, ЂЕРАЋ

221. ЈАСИКА (Крушевац) – Радоје Симић

222. ОСЛАДИЋ (Ваљево) – Војислав Плећић

223. БИВОЉЕ И БИВОЉЧАНИ (Крушевац) – Благоје Т. Томић

224. ТРАГОМ ПРОШЛОСТИ (Српски Брод) – Никола Ивановић

230. ОСТРУЖНИЦА (Чукарица) – Духомир Цветковић

246. ЖИТОРАЂА (Ниш) – Живојин Станисављевић

248. КОЊУСИ (Андијевица, Црна Гора) – проф.др.Јован Бабовић

249. ЛАНДОЛ (Смедерево) – Драгољуб Т. Стојановић

250. НОВО КОРИТО (Књажевац) – Божин Јовановић

251. ДРАГАЉ (Горњи Милановац) – Миодраг Перкић

252.

253. БИСТРИЦА КРОЗ ВЕКОВЕ (Нова Варош) – Дика Пејатовић

254. ТРНОВАЦ КРАЈ ТИМОКА (Књажевац) – Небојша Симеoновић

255. ОСТРВИЦA (Госпић) – др Јован Д. Панџић

256. ЛИКА И СРБИ МЕДАЧКЕ ОПШТИНЕ (Лика) – Душан Узелац – Обрађена су села : МЕДАК, ПОЧИТЕЉ, ВРЕБАЦ, МОГОРИЋ И РАДУЧ

256. ОВСИШТЕ (Топола) – Радисав Минић и сарадници

257. ЉУБАЧ (Книн) – Милош Марјановић

257. ДОЊЕ ЈАРУШИЦЕ, БОРЦИ,ЂУРЂЕВО (Доња Лепеница) – Милутин Мића Миловановић

258. ПОТОЧАН (Параћин) – Мирослав Димитријевић

259. ГАР (Заплање) – Матеја Цветковић

260. ОСТРУЖНИЦА (Београд) – Духомир Цветковић

261. МРМОШ (Крушевац) – Томислав Милетић

262.

263. РУДОВЦИ (Лазаревац) – Милисав Пантелић

263 а. ПОДМАЉЕНСКА СЕЛА (Ваљево) – Радоје П. Стојановић

264. ПУТНИКОВО (Војводина) –Ранђел Раша Анђелковић, Обрађена места: УЗДИН, КОВАЧИЦА, ПАНЧЕВО

265. АЉИНОВИЋИ (Нова Варош) – Љутомир Рвовић

266. РАДОБУЂА (Ариље) – Душан Љ. Савић

267. ДРЕНИЦА (Косово и Метохија), Станко Б. Јерић, 2005.

268.

269.

270. РОВЦИ (Црна Гора) – В. Булатовић

271.

272.

273.

274.

275. ШИШАВА И ШИШАВЦИ (Власотинце) – Велимир Стаменковић

277. АМАЈЛИЈЕ И КОВАНЛУК (Бјељина) – Станко Савић

283. РАШКОВИЋЕВО РОДОСЛОВЉЕ (Кнић) – Дмитар Милошевић

286. ГАРАШИ (Аранђеловац) – Радомир Миловановић

287. СВЕДОЧАНСТВА О ГОРАЖДЕВЦИМА (Пећ) – Удружење грађана огранак Београд

288.

289.

290.

291.

292.

293

294.

295. ПАЊАК (Трстеник) – Петар Петровић Љубостињски

296.ДОЊИ ДУШНИК (Заплање) – Богосав Гроздановић

297.

298.

299. РОДОСЛОВ, породично стабло породица, Чедомир Илић, Витежево

300. ПОДЖУПСКА СЕЛА ОПШТИНЕ ТРСТЕНИК (Трстеник) – Момир Р.

Тодосијевић

301. МАЛО ЦРЉЕЊЕ (Лазаревац) – Милисав Пантелић

302. СЕВЕРОИСТОЧНА ТАМНАВА (Уб) – Славко Д. Ранковић

303. ЧУВАРИ СВЕТЛОСТИ – Нови Сад, Радојка Кивезић

304. СРПСКИ ТОК-МОЋ И НЕМОЋ ,Стојан Карапанџић, Ранђел Милорадов

Јанићијевић

305. ЖИВОТНИ ВЕНАЦ (Прокупље), Стојан Карапанџић

306. ШАРЕНИК (Ивањица) – Велимир В. Стишовић, Милан Р. Милошевић

307. СТРЕЗОВЦЕ са околином, (Косово и Метохија), Радомир Трајковић, 2008.

308. МОЈЕ КОСОВО ПОЉЕ (Косово и Метохија), Живојин Жижа Лабус, 2009

309. ВРЕЛО (Алексинац), проф. Гојко Миловановић

310. КЊИГА О ЂУРИНЦИМА,Сопот

311. ПРИГРАДИНА У ВРЕМЕНУ И ПРОСТОРУ (Никшић) – Мићовић С. Момчило

312.ХЕРЦЕГОВАЧКА ГОЛЕША-МИЛОЈИЦА НЕШОВ СПАРИЋ

312. MИШОВИЋИ, (Пријепоље ) – Десимир Бојовић

313. ВЕЛИКО СЕЛО (Београд), Јанко Обрадовић

314. МУЧНО СВИТАЊЕ, (Књажевац), Љубиша Рајковић

315. СТРИКИНО БРДО (Банија), Љиљана Глумац, Београд

316. ЗАПИСИ О КРЕНТИ (Књажевац), Данило Ђорђевић

317. СРБИЈА И СРПСКИ НАРОД ЗА ВРЕМЕ РАТА И ОКУПАЦИЈЕ 1914-1918, Лесовац, Академик Владимир Стојанчевић

318. МИСИЈА-РАД, ШТЕДЊА, ЧЕСТИТОСТ,Слободан М. Ивошевић, Загреб 1898-1941

319. ХЕРЦЕГОВАЧКА ГОЛЕША, Милојица Спарић

320. СМИЉАН (Лика), Душан Узелац

321. НАШЕ СЕЛО СЕЛЕВАЦ (Смедеревска паланка), Момир Маџић, 2008.

322. РАКОВА (Чачак), проф. др Жарко Крупеж

323. ВЕЛИКО СЕЛО, (Београд), Милан Гобељић Мимиш

324. БРОД (Црна Трава), проф. др Срећко Јанковић

325. МАЛА СУГУБИНА, Крушевац,

326. ШТИТКОВО, Златибор, Милосав-Мишо Обућина

327. КАМЕНИЦА СА ОКОЛИНОМ, (Косово и Метохија), Раде М. Трајковић

328. БЕЛИ БРЕГ (Алексинац), Слободан В. Станојевић, 2008.

329. ЧЕКМИН, Борислав С.Динић,2008.

330.ПОТОЧИЋ, МАЛА ПЛАНА (ТОПЛИЧКА) И ДРЕНОВАЦ, Слађана Б.Тимотијевић и Радомир В.Миленковић, 2008.

331. ПРКОСАВА, Милисав Пантелић, 2008.

332. СТОЈАЧАК – У ДОЊОЈ ЈАСЕНИЦИ, Миодраг Јевгенијевић, 2008.

333. О НАРОДНИМ ОБИЧАЈИМА, Шпиро Вишекруна, 2008.

334. ГОРЊА СТРАЖАВА, Радивоје Стојиљковић и Миодраг Милошевић, 2009.

335. ГОРЊИ ДУШНИК, Богосав Гроздановић 2009.

336. МРАМОРАЦ, Доња Јасеница, Милија Стеваановић, 2009.

337. БРЕСНО ПОЉЕ – Милош Стојић, 2009.

338. РАТАЈЕ, Крушевац, Драгиша Милосављевић, 2009.

339. КОРМАН, Крагујевац, Слободан Гајевић, 2009.

340. ЛЕСКОВАЧКИ ПРИБОЈ, Благоје Младеновић, 2009.

341. ЛОЈАНИЦА, Шабац, Владислав Јанковић, 2009.

342. МИЛИВА, Милун Милорадовић, 2010

343. ДРЕНОВАЦ – поред Белог Тимока, Борислав Динић, 2010.

344. ЦЕРОВАЦ, Милосав Дуја Благојевић, 2011.

345. ГОРЊА ВРБАВА, др Слободан Вучичевић, 2011.

346. ГОРЊИ ДУБАЦ, (Гуча), Драган Љ. Петровић, 2011 мај

347.

348.

349.

350. ИСТОЧНА ТАМНАВА (Бргуле), Миодраг Станимировић 2010.

351. РАЧАНИ КРОЗ ВЕКОВЕ, Бориша Матић, 2007.

352. ГЛАМА, карактеристике села и становништва, Градимир Маринковић, 2011.

353. РУЈЕВИЦА, проф. Духомир Цветковић, 2008.

354. КУПИНОВАЦ, Љубиша Обреновић, 2011

355. МИЛИВА-ДОПУЊЕНО ИЗДАЊЕ, Милун Милорадовић, 2011.

356. ВОДАЊ, Радослав Костић, 2011.

357. ШАВАЦ, Мирослав Димитријевић, 2011.

358. ЈАСЕНИЦА – др Славољуб Стојмировић, 2011.

359. ВАВА, 2012.

360. ХРОНИКА СЕЛА КРЕМНА са основним подацима о општини Прњавор и Родослов породице Бијелић из села Кремна, Миленко С. Бијелић, Београд 2007.

360. ПУКОВАЦ, Ниш, Томислав Китановић, 2012.

361. МИЛОШЕВАЦ, Група аутора

363. ДРАГЛИЦА ИСПОД МУРТЕНИЦЕ, Љубомир Шуљагић, 2016

365. ПРЕКОПЧЕЛИЦА ПРЕДГРАЂЕ ЦАРИЧИНОГ ГРАДА – Никола Ц. Станковић, 2012.

366. Стојиљковић-резервисано Ђуровац, Прокупље

364. ЛАБУКОВО, Србислав Јоцић,

371. БЕЛОПАЛАНАЧКИ БУЏАК, Градимир Маринковић, 2008.

373. СЕЛО БОСУТ У СРЕМУ, Микица Илић, 2012.

380. ПОДГОЧКА НАСЕЉА ТРСТЕНИЧКОГ КРАЈА,Тодосијевић Момчило, 2008.

70(2). ВАСОЈЕВИЋКО СЕЛО БОЖИЋЕ И БОЖИЋАНИ, Владимир Радованов Дубак 1995/2009.

417.  ДРВАРЕ НА КОСМЕТУ И РАДЕЧИ од 14. века, Бранко Р. Радеч, 2019.

ХРОНИКА ЛУГАВЧИНЕ – Драгољуб Петровић, 2014.

*  *  *

ХРОНИКЕ СЕЛА (ПОСЕБНА ИЗДАЊА)

1.      ЕЛЕКТРИКА У ДОЊОЈ ЈАСЕНИЦИ – Никола Владисављевић, 1996.

1а.    БРАТСТВО ТАЛИЋА У ПИВИ – Радивоје Тадић, 1990.

2.      БУНЕ У ВАСОЈЕВИЋИМА – Радомир Губерина, 1998.

3.      МОЛЕРИ И МОЛЕРОВИЋИ – Радомир Јовановић, 1998.

4.      РОДОСЛОВ ЛИЧКИХ СТАНИЋА – Ђорђе Станић, 1996.

5.      РОДОСЛОВ СУВОДОЛСКИХ ПОПОВИЋА – Вуче Поповић, 1997.

6.      НАСЕЉА И ДЕМОГРАФСКА ОБЕЛЕЖЈА НЕГОТИНСКЕ КРАЈИНЕ – Александар Жикић

7.      ТРНАВА (Чачак), Том I,  Становништво, Родослови, Вукосав Вукосављевић,1997.

8.      РОДОСЛОВИ СТУБИЧКИ (Параћин) – Миодраг Николић и Живадин Вељковић,1997.

9.      ТРНАВА (Чачак), Том II,  Становништво-одсељени и њихови потомци – Вукосав Вукосављевић, 1998.

10.   ЈАКШИЋИ КРОЗ ВЕКОВЕ – Јово Јакшић, 1999.

11.   80 ГОДИНА ШКОЛЕ У СТУБИЦИ – Миодраг Николић, 1999.

12.   РОДОСЛОВ ПАНТИЋА (Брусница на Сави) – Ђорђе Пантић, 1998.

13.   ТРНАВА (Чачак), Том III Становништво – Вукосав Вукосављевић, 1999.

14.   ТРНАВА (Чачак), Том IV Становништво – Вукосав Вукосављевић, 1999.

14а. ПРАКТИКУМ РОДОСЛОВА ПОРОДИЧНИХ СТАБАЛА – Богољуб М. Лазаревић

15.  РОДОСЛОВИ БРЕСТОВИЈА И  КОЊУШЈА – др. Жика Петронијевић

16.  ПУНИША РАЧИЋ – ЖИВОТ ЗА ЈЕДНУ ИДЕЈУ (Беране) – Радомир Губерина, 2000.

17.  РОДОСЛОВ БАБОВИЋА (Беране) – Радован и Миљан Бабовић, 1999.

18.  ПИПЕРИ У ЦРНОЈ ГОРИ – Душан Љумовић

19.  ВЛАЈИЋИ-НАЈМНОГОЉУДНИЈА ФАМИЛИЈА У ПАЛАНЦИ (Смед. Паланка) – Гордана Владисављевић

20.  ПЛЕМЕ СИНОБАД (Книн) – Маша Синобад

21.  ТРЕШЊЕВО – ЗАВИЧАЈ БРАТСТВА ВУЛЕВИЋА – Миодраг и Зоран Вулевић

22.  РОДОСЛОВ НЕЗАБОРАВНИХ (Велика Сугубина) – Милан Вујачић

23.  ДОБРИЧАНИ-РОДОМ МОРАЧАНИ – Мирко Добричанин

24.  ДИКУМЕНТА О ВАСОЈЕВИЋКОЈ ОБЛАСТИ 1861-1912 (Беране)– Радомир Губерина

25.  ПАЛАНАЧКИ АКЦИЈАШИ (Смед.Паланка) – Никола Владисављевић

26.  ПОГЛАВАРИ СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ – Дмитар Милошевић

28. ЛУЧАНОША (Лучани) – Радослав Јованчевић

30. ХРОНИКА РОДА СПАРИЋА (Чачак) – Милојица Спарић

31. ПЛЕМЕ ОКИЉЕВИЋА И НАРОДНИ ОБИЧАЈИ – Огњен Окиљевић

32. ВУЧЕТИЋИ КРОЗ ВЕКОВЕ (Црна Гора) – Млађен Вучетић

33. ШКОЛСТВО У БРУСУ – Рака Јеличић

34. ПУТНИКОВО – Ранђел Раша Анђелоковић

36. ХОДОПИСИ ПО ЗАПЛАЊУ – Видоје Цветановић

37. КУРЈАЧЕ И ЊЕГОВА ШКОЛА – Велиша Јоксимовић

38. ЖИВОТ НА ГОЛГОТИ – Милан Вујчић

39. ТАДИЋИ (Пива) – Радивоје М. Тадић

40. ШКОЛСТВО У БРЂАНИМА, Горњи Милановац, проф. др Милован Глишић

41. TOMИЦА ЧУКИЋ-ВЈЕРНИК СРПСТВА И ОТАЏБИНЕ – Радомир Губеринић, др Миленко Т. Вујовић, 2003.

42. ИЗ ПРОШЛОСТИ ТИМОЧКЕ КРАЈИНЕ – поводом 200 година Првог српског устанка

43. СПОРТ У ДОЊОЈ ЈАСЕНИЦИ, Никола Владисављевић

43. ЉУДИ И СУДБИНЕ (Крагујевац), Милан М. Вујчић

44. СМЕДЕРЕВСКА ПАЛАНКА – Никола Владисављевић

44. ШКОЛА У ПАРУНОВЦУ 1890-2000, Животије Живановић, професор

45. ДОКЛЕ ЋЕ СРПСКИ СЕЉАК ДА СТРАДА (Нова Варош) – Јордан Топаловић, 2003

46. KРУПЕЖИ  КОД ЧАЧКА – Жарко Крупеж

46. РОДОСЛОВ НЕЗАБОРАВНИХ (Крагујевац), Милан М. Вујчић

47. О СТАРОСТИ НА БАЛКАНУ (Беране), Радомир Губеринић

48. ЗОВ ЗАВИЧАЈА (Јагодина), Слободан Бода Васић, 2007.

48. МЛАДОТУРСКИ ЗЛОЧИНИ У ПОЛИМЉУ 1908-1912, Беране, Радомир Губеринић

49. О СВРЉИШКОМ КРАЈУ – Институт за економику пољопривреде, Београд

50. СРПСКО ПОРОДИЧНО ЗАДРУГАРСТВО – Милан Вујчић,2003.

51. ПЛЕМЕ СИНОБАД 1600-2000, Милош Н. Синобад, 2007.

52. КРУШЕВИЧКИ РОДОСЛОВИ, Милановић, Милан Милановић, 2006.

53. НЕЗАБОРАВНИК, Доња Јасеница, Никола Владисављевић, 2008.

54. КРАВИЦА, предео, људи и догађаји; Братунац, 2009.

55. УМЧАРИ, Живка С. Душић, 2009.

56. РОДОСЛОВИ СУТОРИНЕ-БРАТСТВО ВЛАХОВИЋ-ВЛАОВИЋ, Јово Н. Влаховић (2010)

57. МОЈЕ СЕЛО И ЈА, ЈАНОШЕВА 2009. (УБ), Живорад Рајковић

58. КОПРИВНИЦА (Зајечар) – проф. др Божидар Станојевић, 2009.

59. РАЧАНИ КРОЗ ВЕКОВЕ (II  књига) – Бориша Матић, 2010.

60. НЕЗАБОРАВНИК (Старо гробље у Паланци), Гордана Владисављевић,2009.

61. СТАНОВНИШТВО СЕДАМ СЕЛА, Милисав Пантелић, 2010

62. ИСПРАВКЕ И ДОПУНЕ ИЗДАТИХ ХРОНИКА, Милисав Пантелић,  2010.

63. КРСНА СЛАВА (Путниково, Војводина), Ранђел Раша Анђелковић, 2010.

64. Рака Јеличић

65. Рака Јеличић

66. Рака Јеличић

67. ПАРДИК КРОЗ РОДОСЛОВЕ 1780 – 2008, Бисенија Б. Илић, 2011.

68. РАЖАЊСКЕ ЛЕГЕНДЕ-ПРИЛОЗИ УЗ ПАРДИЧКЕ РОДОСЛОВЕ, Ђорђе Петковић, Предраг  Јашовић, 2011.

69. АЗАЊА, Хронологија, Зоран Ђурђевић, 2011.

70. БРАТСТВО, Момчило Тодосијевић, 2011.

71. ЗНАМЕЊА, Доња Јасеница, Никола Владисављевић, 2011.

72. КАРАЂОРЂЕ У ДОЊОЈ ЈАСЕНИЦИ, Група аутора

75. ГОВОРИТЕ ЛИ ПРЕКОПЧЕЛАЧКИ – речник говора мештана из околине Царичиног Града, Никола Ц. Станковић, 2012.

76. АФОРИЗМИ ИЗ ПРЕДГРАЂА ЦАРИЧИНОГ ГРАДА, Никола Ц. Станковић, 2012.

94. РОДОСЛОВИ ПРЕКОПЧЕЛЧАНА, Никола Ц. Станковић, 2015.

95. ПРЕКОПЧЕЛИЦА У ПЕСМИ И СРЦУ, Никола Ц. Станковић, 2015.

107. ГЛАВИНЦИ – ХРОНИКА И РОДОСЛОВИ, Раде Милосављевић, 2003.

ХРОНИКЕ СЕЛА – САМОСТАЛНА ИЗДАЊА:

Бора Стефановић – Границе, село код Младеновца

Бора Стефановић – Ковачевац и ковачевачке фамилије

Бора Стефановић – Моје Ново Село

Бора Стефановић – Пословице и изреке у Новом Селу Пчињском

Новица Грујић – Дубравица кроз време

Мирослав Писаревић, Ђорђе  Прокић – Трпиња : извори постојања

Коментари (79)

Одговорите

79 коментара

  1. Miroslav B Mladenoviç Mirac

    М и р о с л а в Б М л а д е н о в и ћ М и р а ц
    СЕЛА У ВЛАСОТИНАЧКОМ КРАЈУ
    (Порекло-Траг Времена)

    АУТОР-ИЗДАВАЧ(ISBN 978-86.918837 (M.M)):
    Мирослав Б Младеновић Мирац, 2018.г. Власотинце Србија
    *
    CIP-Народна библиотека Србије
    Села у власотиначком крају : (порекло-траг времена)
    Младеновић, Мирослав Б., 1948-
    Врста грађе – књига
    Издавање и производња – Власотинце : М. Младеновић, 2018
    Језик – српски
    -1055 страна, ;30 cm
    ISBN – 978-86-919695-9-2
    а) Села-Власотиначки крај, б) Власотиначки крај-316.334.55(497.11)
    COBISS.SR-ID – 254268172
    2018.године, Власотинце, Србија
    *
    Књига СЕЛА У ВЛАСОТИНАЧКОМ КРАЈУ(Порекло-Траг времена),извршена каталогизација 2018.године а одштампана за библиотеке и АУТОРА 2019.године.
    АУТОР-ИЗДАВАЧ:Мирослав Б Младеновић Мирац, Власотинце,Србија
    У датој публикацији Аутор Мирослав Б Младеновић Мирац је етнографско-етнолошки и историски обрадио села у општини Власотинце у склопу књиге СЕЛА У ВЛАСОТИНАЧКОМ КРАЈУ(Порекло-Траг времена на 1055 страна):
    . 1.Село АЛЕКСИНЕ(Власотинце)
    -2. Село БАТУЛОВЦЕ(Власотинце)
    -3. Село БОЉАРЕ (Власотинце
    -4.Село БОРИН ДОЛ (Власотинце)
    -5.Село БРЕЗОВИЦА(Власотинце)
    -6.Село и варош Власотинце (Власотинце)
    -7.Село ГЛОЖАНЕ (Власотинце)
    -8.Село ГОРЊА ЛОМНИЦА(Власотинце)
    -9. Село ГОРЊА ЛОПУШЊА
    -10. Село ГОРЊИ ДЕЈАН
    -10. а) Засеок Пзреданча(Проданче) села ГОРЊИ ДЕЈАН (Власотинце)
    -11.Село ГОРЊИ ОРАХ (Власотинце)
    -12. Село ГОРЊИ ПРИСЈАН (Власотинце)
    -13. Село ГРАДИШТЕ(Власотинце)
    -14. Село ГУЊЕТИНА (Власотинце)
    -15. Село ДАДИНЦЕ(Власотинце)
    -16. Село ДОБРОВИШ(Власотинце)
    -17. Село ДОЊА ЛОМНИЦА (Власотинце)
    -18. Село ДОЊА ЛОПУШЊА (Власотинце
    -19. Село ДОЊЕ ГАРЕ (Власотинце)
    -20. Село ДОЊИ ДЕЈАН (Власотинце)
    -21. Село ДОЊИ ПРИСЈАН (Власотинце)
    -22. Село ЗЛАТИЋЕВО (Власотинце)
    -23. Село ЈАВОРЈЕ(Власотинце)
    -24. Село ЈАКОВЉЕВО (Власотинце)
    -25, Село ЈАСТРЕБАЦ (Власотинце)
    -26. Село КОЗИЛО (Власотинце)
    -27. Село КОМАРИЦА (Власотинце)
    -28. Село КОНОПНИЦА (Власотинце)
    -29. Село КРУШЕВИЦА(Власотинце)
    -30. Село КУКАВИЦА (Власотинце)
    -31.Село ЛАДОВИЦА(Власотинце)
    -32. Село ЛИПОВИЦА (Власотинце)
    -33. Село МАНАСТИРИШТЕ (Власотинце)
    -34, Село ОРАШЈЕ (Власотинце)
    -35. Село ОСТРЦ (Власотинце)
    -36. Село ПРЖОЈНЕ (Власотинце)
    -37. Село ПРИЛЕПАЦ (Власотинце)
    -38. Село РАВНА ГОРА (Власотинце)
    -39. Село РАВНИ ДЕЛ (Власотинце)
    -40. Село САМАРНИЦА (Власотинце)
    -41. Село СВОЂЕ (Власотинце)
    -42. Село СКРАПЕЖ(Власотинце)
    -43. Село СРЕДОР (Власотинце)
    -44. Село СТАЈКОВЦЕ (Власотинце)
    -45. Село СТРАЊЕВО (Власотинце)
    -46. Село ТЕГОШНИЦА (Власотинце)
    -47. Село ЦРНА БАРА (Власотинце)
    -48. Село ЦРНАТОВО (Власотинце)
    -49. Село ШИШАВА (Власотинце)

    (ИЗВОР:Мирослав Б Младеновић Мирац:-СЕЛА У ВЛАСОТИНАЧКОМ КРАЈУ(Порекло-Траг времена), 2018.г., Власотинце, Србија
    Припремио:АУТОР.ИЗДАВАЧ:Мирослав Б Младеновић Мирац
    27.11.2019.године, Власотинце, Србија

  2. Љубомир Шуљагић

    Поштовани господине уредниче, ја сам вам још 2016 године послао поруку да је под бројем 363 изашла моја хроника “Драглица испод Муртенице, у издању Културно-просветне заједнице Србије. Међутим, она још није уврштена у списак Хронике српских села. Молио бих вас, ако је могуће да се то уради.
    Поздрав, Љубомир Шуљагић

    • Бранко Тодоровић

      Поштовани г. Шуљагићу,

      Хвала вам на јављању и подсећању. Управо смо додали и наслов ваше књиге у списак. Хвала вам што нас пратите.

      Срдачно,
      Уредништво