Поштовани,
позивамо вас на сарадњу.
Пошаљите нам свој прилог, све што знате о овом презимену на основу усменог предања или цитирањем навода из књигa (наведите којих) или оног што је већ објављено на осталим интернет сајтовима (напомените којим).
Обавезно напишите и коју крсну славу славите и подручје у којем се ово презиме појављује.
Наведите и име познате личности (где је рођен-а, чиме се бави), која носи ово презиме.
Ваш прилог оставите у коментару или пошаљите на и-мејл:
28. октобра 2014. у 23:08
kaca vukasovic
prezime vukasovic pominje sei postoji i u selu sredska, opstina ivanjska, kod bjelovara, sada bjelovarsko bilogorska zupanija, inace na tromedji slavonije,moslavine i bilogore, i slave slavu Sv.Stefan arhidjakon, i jos se pojavljivalo u selu brezovcu ali su oni bili katolicke veroispovesti ( pretpostavlja se da su pokrsteni).
14. јануара 2018. у 18:01
Миле Вукасовић
У Херцеговини постоји презиме Вукасовић. Колико је мени познато сви славимо светог Јована крститеља. Ја сам из села Речице, Дубравска висораван, поред тога и у селу Опличићи била је породица Вукасовић доселис смо се из Жакова у Требињској општини. Такође и у селу Градац општина Нему постоји породица Вукасовић, који су римо-католици. Раније су тврдили да су порјеколом православци из поповог поља и да су вјеру промјенили јер су се оженили католкињом и населили на њеном имању,
23. марта 2018. у 17:44
Војислав Ананић
Вукасовићи
Породица Вукасовић (Срби) настањена је у Опличићима (Чапљина).
Дедијер их биљежи на почетку двадесетог вијека. “Вукасовићи су из Жаркова из Попова, дошли су прије 60 година. Има их 2 куће. Славе Јовањдан.” Презиме долази као патроним према имену родоначелника Вукас.
Извор: Алија Пирић, Дубравски лексикон, Столац, 2013.
7. новембра 2018. у 06:56
Војислав Ананић
ВУКАСОВИЋ (п). у Жакову (Требиње). Рјечицама и Опличићима (Чапљина). У Рјечице им је предак дошао око 1700. године, а у Оплићиче нешто касније (око 1740) из “Жакова у Попову” (59:252). Село Жаково које Дедијер наводи у Попову, припада предјелу Подбрђе. Вукасовићи славе Јовањдан.
Извор: Ристо Милићевић – Херцеговачка презимена, Београд, 2005.