Пишете родослов? Питајте нас!

31. јануар 2012.

коментара: 1250

Колико пута сте слушали како вам деде или бабе причају о вашим давним прецима, наводећи њихова имена, кад и где су живели и чиме су се бавили, а да о томе данас немате јасну представу.

Крајње је време да исправите ту неправду према генерацијама ваших претходника и оставите писани траг о њима, у аманет онима који ће тек да дођу на свет.

Све што треба да урадите је да направите план и кренете да га спроводите у дело!

Портал ПОРЕКЛО спреман је да вам у томе помогне дајући вам низ корисних савета, где и како да дођете до информација, које ће употпунити слику вашег породичног стабла.

Настојаћемо да, у мери у којој је то могуће, обезбедимо и одговоре на сва ваша питања и дилеме, од људи који су доказани стручњаци за родословље.

Региструјте се на Форум Порекло и поставите тему о свом презимену, или пренесите своја искуства о досадашњем трагању за својим коренима, а наши чланови ће вам радо изаћи у сусрет и помоћи вам да откријете нешто више о вашем пореклу.

Пишите, постављајте питања.

Немојте да вас разочара ако одговор не буде брз.

Важно је да стигне.

Јавите се на и-мејл:

[email protected]

Коментари (1250)

Одговорите

1.250 коментара

  1. zna li neko nesto o mirjanicima iz okoline valjeva?

  2. За ДУШАНА МИРЈАНИЦА или МИРЈАНИЋА:
    Околина Ваљева је широк појам, обухваћен у више прилично ”дебелих” књига, па би било лепо од вас да мало помогнете тако што ћете макар навести село и крсну славу. Хвала.

  3. Poštovani, istrazujem porijeklo porodice vec godinama i dosao sam do zida i ne mogu dalje. Porodicno prezime Milijašević je rijetko prezime i nalazi se na samo nekoliko mjesta u bivšoj Jugoslaviji i svi su iskljucivo pravoslavni Srbi.
    Moja porodica zivi u Prnjavoru, BiH, slavimo Svetog Nikolu, dok u Srbcu slave Svetog Jovana. Milijasevice sam nasao i u Svračkovom selu kod Udbine,koji su opet od Knina(Djurdjevdan) ali nazalost nakon poslednjeg rata njih vise nema tamo.
    U Srbiji postoje u Kusatku, Loznici, Palanci, te nekim vojvodjanskim mjestima ali to su doseljenici, uglavnom iz Hrvatske i sredisnje Srbije.
    U Prnjavor i Srbac na sjeveru Bosne smo doselili niko ne zna odakle, iako imam podatke od doseljavanja na ovo podrucje sa svim imenima ostaje enigma odakle smo stigli. Predanje u mojoj porodici navodi Liku i Kordun, ali to uzimamo sa rezervom.
    Ako bilo sta mozete doznato o porijeklu porodicnog prezimena bio bih vam veoma zahvalan.

  4. Aleksandar

    Mozete li da mi kazete nesto o prezimenu Karadzin,iz Kikinde,slava je Sveta Petka.

  5. aleksandar

    Poštovani!
    Zanimaju me Kusići iz Srpca (Srbac, do 1931 zvao se Bosanski Svinjar), Republika Srpska. Krsna slava Sv.Vasilije Veliki 14. januar. Poznato mi je da postoje i Kusići u Prnjavoru, ali slave Đurđevdan. Ako bih mogao dobiti bilo kakve informacije, bio bih Vam zahvalan. (Takođe mi je poznato da smo se doselili iz mjesta Dolina (i danas nosi isto ime), današnja opština Bosanska Gradiška.)

    • aleksandar

      Poštovani!
      Zanimaju me Kusići iz Srpca (Srbac, do 1931 zvao se Bosanski Svinjar), Republika Srpska. Krsna slava Sv.Vasilije Veliki 14. januar. Poznato mi je da postoje i Kusići u Prnjavoru, ali slave Đurđevdan. Ako bih mogao dobiti bilo kakve informacije, bio bih Vam zahvalan. (Takođe mi je poznato da smo se doselili iz mjesta Dolina (i danas nosi isto ime), današnja opština Bosanska Gradiška.).

  6. Mile Santrac

    Za Vita Radovica,

    Obecaste gosp Vito,a ja Vas drzim za rec.
    Sve o porodici SANTRAČ,od stanista,mesta,kretanja,prezimena,slave …..
    kao i o porodici Santrač iz Nikšića.

    Bio bih Vam zahvalan.

    S postovanjem
    Mile Santrač,Beograd
    e-mail : [email protected]

  7. Tamara Andric

    Postovani, zanima me poreklo porodice Andric. Sa istrazivanjem sam stigla do svog pradede Save Andrica iz Prokuplja (1951.se preselio u Kikindu),slavimo Mitrovdan i zanima me da li neko zna nesto o Andricima iz Prokuplja?

  8. За МИЛА САНТРАЧА

    Миле прошле недјеље сам дошао у Србију у Зрењанин, тако да ћемо сада имати више прилика и могућности да измјенимо мишљења и податке о ономе што ја знам о САНТРАЧИМА.

    Велики поздрав од Вита Радовића из Зрењанина

  9. Mile Santrac

    za Vita Radovica,Zrenjanin

    Pa dobro dosao Vito u tu nasu ravnicu,a i drago mi je da postoji Vasa, koliko-toliko,zelja da mi pomognete u istrzivanju porodice SANTRAČ,ocekujem da mi sve sto znate i sve sto posedujete u vasoj arhivi napisete-dostavite preko E-maila: [email protected] bi Vam neizmerno zahvalan.
    Znam da je to mukotrpan posao,jer i sam istrazujem nakoliko godina.Teska je to rabota.
    Verujte mi,to nije o glavu,pa nesto na brzinu,ima vremena ,duga je zima….
    Obecali ste.
    Ocekujem vasu E-postu.

    S postovanjem

    Mile Santrac,Beograd

  10. Puno pozdrava za sve na sajtu i zelio bih da postavim jedno pitanje.Da li neko zna nesto o Drobnjacima u okolini Cacka koji slave Sv. Nikolu od predaka Djoka i Petra koji su doselili iz okoline Mojkovca-Crna Gora?

    Hvala