Poreklo stanovništva sela Gornji Dubič, opština Trstenik. Stanje iz 1955. godine
U Gornjem Dubiču imaju 44 kuće. Porodice su:
Ristići (12), doseljenici sa Kopaonika, slava im je Đurđic, a preslava Đurđev-dan.
Arsići (9), doseljenici sa Kosova, slave Đurđic, a preslavljaju Đurđevdan.
Pešići (14), doseljenici sa Kosova, slava im je Tomindan, a preslava Tomina Nedelja po Uskrsu.
Davidovići (5), doseljenici sa Kosova, slave Tomindan, a preslavljaju Tominu nedelju po Uskrsu.
Ivanovići (5), doseljenici sa Kosova, slava im Sv. Paraskeva, a preslava Sv. Paraskeva.
IZVOR: „HRONIKA SREZA LEVAČKOG“ – rukopis nepoznatog autora iz 1955. godine. Priredio saradnik portala Poreklo Miloš Stojadinović




4. decembar 2012. u 15:12
Nesa
Pozdrav,
Ja sam poreklom od tih Arsića, odnosno jednog Arse koji je došao pretpostavljam (8-9 generacija) početkom 19og veka u to selo. Danas svi imamo različita prezimena (niko se ne preziva Arsić, nego Milošević, Nedeljković, Petrović…). Da li postoji bilo koji način da saznam odakle je tačno došao moj predak ? Po predavanju smo iz Crne Gore, ovde vidim da piše sa Kosova. Postoje li crkvene knjige ? ako da gde da ih tražim, u ovom slučaju bi sve bilo iz manastira Kalenić.
Sve pohvale za sajt Poreklo.
7. decembar 2016. u 17:30
Gile
Poštovani Nešo, da li mogu da znam koju slavu slave porodice koje ste naveli?
Hvala!
9. oktobar 2017. u 18:19
Neša
Đurđic nam je slava, Đurđevdan preslava
U dnk bazi sam testiran, i svrstan u jednoj pod grupi.
9. oktobar 2017. u 18:21
Neša
R1a z280 je podgrupa
7. jun 2026. u 00:18
Ljubisa Milosevica
Pozdrav,
Ja sam Ljubisa M poreklom iz Dubica i ja kroz pricu znam da su neka dva brata Arsa i Pesa iz Belog polja ubili nekog turcina i prebegli u Dubic bilo bi dobro kad bi sve moglo da se sazna
3. februar 2021. u 18:33
Anamaria
Moj pradeda je Milenko Pešić iz Gornjeg Dubiča, rođen 1888. Da li neko ima neke informacije o njima?
15. decembar 2025. u 23:28
Milenkovic Novica
Pozdrav….moj deda se ozenio drugi put 1888 godine …kum mu je Bio Aleksa Pesic Iz Dubica….ja sam inace Iz Sljivice….selo pored Dubica….i mèni je poreklo Iz Dubica …moj deda je otisao na miraz u Sljivicu i slavim svetog Luku…
A inace imas Pesice koji su u Oparicu…poreklom su iz Dubica👍
20. maj 2021. u 15:31
Vlada
Ja sam Vasilijevic i moji su poreklom iz Gornjeg Dubica.Nekoliko generacija je zivelo tamo i sezdestih su se odselili.Ako neko ima Jos neki podatak,bio bih mu zahvalan.
7. septembar 2021. u 17:32
Aleksa
Ma šta vam je ljudi, nema ovde crnogoraca i hercegovaca, ovo je jug šumadije tj pomoravlje i ovde su moravci, Crnogorci i hercegovci su doseljeni u zapadnu Šumadiju i zapadnu Srbiju