Poštovani,
ova stranica je u pripremi.
Pozivamo vas na saradnju.
Pošaljite nam svoj prilog, sve što znate o ovom prezimenu na osnovu usmenog predanja ili citiranjem navoda iz knjiga (navedite kojih) ili onog što je već objavljeno na ostalim internet sajtovima (napomenite kojim).
Obavezno napišite i koju krsnu slavu slavite i područje u kojem se ovo prezime pojavljuje.
Navedite i ime poznate ličnosti (gde je rođen-a, čime se bavi), koja nosi ovo prezime.
Vaš prilog ostavite u komentaru ili pošaljite na i-mejl:




24. maj 2017. u 00:52
MILAN DRAGNIČ
Zovem se Milan Dragnic od oca Nebojse Dragnića moj deda Aladin Dragnić je Ziveo u sarajevu i bio je doktor to je sve sto znam voleo bih znati mnogo vise,hvala.
20. oktobar 2018. u 07:05
Vojislav Ananić
DRAGANIĆ (p). u Mirilovićima (Bileća), Vlaškoj (Ljubomir), Koleškom (Nevesinje) i Borcima (Konjic). U Mirilovićima su »najmlađe pleme“. Starinom su iz Vlaške u Ljubomiru. “Kad obudovi jedna odiva Trkljina, što je bila pa Vlaškoj za Draganićem, vrati se sa svojom siročadi na glavnje ocu. Njezina se djeca poslije nastane sasvijem u Mirilovićima”, Slave Nikoljdan. Kasnije su neki Draganići prešli iz Mirilovića u Ljubomir „radi siromaštva“ i uzmu za slavu Matijevdan. U Koleškom su porijeklom iz Riđana odakle su pobjegli početkom 19. vijeka „od zuluma“. U Borke je Dragić došao „iz Zurića s Ivan-planine“. Slavi Matijevdan (59:141,157,312,327).
Izvor: Risto Milićević – Hercegovačka prezimena, Beograd, 2005.
22. januar 2025. u 18:45
Milomir Draganic
Postovani vidjeh ovaj vas upit o porodici Draganic .I ja se prezivam Draganic, i moj deda je bio Milan .Draganica ima u Konjicu na tri mjesta , Mi smo iz Nevesinja iz sela Postoljani .Takodje Draganica ima i u selu Crgovu u Nevesinju .Draganica ima u Foci , na Palama , na Sokocu , Trebinju , Niksicu , Bilecu , Teslicu .Vecina ih slavi Matijevdan , neki slave , Arandjelovdan , a ima ih i da slave Djurdjevdan .Plakalovici , Elezi i jedna loza Kovacevica vodi porjeklo od Draganica .U Vilusima ima crkva posvecena Svetom apoatolu Mateju koju su gradili Drafanici .
27. mart 2026. u 12:15
Vladimir
Draganići iz okoline Konjica (do rata 92), sa Pala, iz Nikšića, Trebinja, imaju zajedničko porijeklo i potiču iz Petrovića, Nikšić. Ranije su živjeli na Vilusima, ali su se poslije napada i pljačke iz susjednih crnogorskih nahija (prije 2-2,5 vijeka) raselili, a dio je prešao u obližnje selo Petrovići, gdje i danas žive. Većina slavi Sv. Mateja (Matijev dan) a prislužuje Sv. Arhanđela Mihaila, dok manji dio brastva slavi obrnuto.