Аутор Тема: Митоманија  (Прочитано 1184 пута)

Ван мреже Одисеј

• Писар
  • Поруке: 232
Одг: Митоманија
« Одговор #40 послато: септембар 22, 2017, 02:10:15 поподне »
Мени су Бошњаци најфасцинантнији у ширењу теорије о турском поријеклу Срба. Дакле, Бошњаци Србе сматрају нижом расом због наводног мијешања с Турцима. То значи да они Турке сматрају нижом расом, јер у супротном не би Србе сматрали "загађеним" због наводног мијешања с њима. Али они не виде никакав проблем у томе да се они сами мијешају с Турцима, иако тврде да се с њима никад нису мијешали. Штовише, данас се склапа немали број бракова између Бошњака и Турака и они ту не виде никакав проблем. Њихове жене се чак хвале кад нађу "згодног Турчина".

Дакле, са стајалишта бошњачких шовиниста, кад се Турци мијешају са Србима, Срби се генетски "загађују", а кад се мијешају с Бошњацима, Бошњаци се "оплемењују". Човјече, до овакве логике ни Јован Деретић и Бесим Спахић не би дошли.

Ван мреже Latinica

• Помоћник
  • Поруке: 106
« Одговор #41 послато: септембар 22, 2017, 03:10:38 поподне »
Мени су Бошњаци најфасцинантнији у ширењу теорије о турском поријеклу Срба. Дакле, Бошњаци Србе сматрају нижом расом због наводног мијешања с Турцима. То значи да они Турке сматрају нижом расом, јер у супротном не би Србе сматрали "загађеним" због наводног мијешања с њима. Али они не виде никакав проблем у томе да се они сами мијешају с Турцима, иако тврде да се с њима никад нису мијешали. Штовише, данас се склапа немали број бракова између Бошњака и Турака и они ту не виде никакав проблем. Њихове жене се чак хвале кад нађу "згодног Турчина".

Дакле, са стајалишта бошњачких шовиниста, кад се Турци мијешају са Србима, Срби се генетски "загађују", а кад се мијешају с Бошњацима, Бошњаци се "оплемењују". Човјече, до овакве логике ни Јован Деретић и Бесим Спахић не би дошли.

Ne znam koliko puta ono treba da se ponovi laž da bi postala istina ?
Ja do sada nijesam upoznao bošnjačko-turski brak osim tog braka one pevačice iz Pazara, a bogme ni te žene što se hvale nekim "zgodnim Turcima" do sada nijesam viđao, to si valjda sastavio na osnovu turski serija i turski glumaca koji su u Srbiji kod Srpkinja vrlo popularni !

Istina jeste da Srbi nemaju neke posebne turkijske-azijske genetike, jes da na autosomal na ftnda većinom nemaju 100% evropske genetike, no to ne znači miješanje sa Turcima, no čemu služi jednu laž revidirat sa tim što bi izmislili drugu ?

Ван мреже Одисеј

• Писар
« Одговор #42 послато: септембар 22, 2017, 03:51:46 поподне »
Ne znam koliko puta ono treba da se ponovi laž da bi postala istina ?
Ja do sada nijesam upoznao bošnjačko-turski brak osim tog braka one pevačice iz Pazara, a bogme ni te žene što se hvale nekim "zgodnim Turcima" do sada nijesam viđao, to si valjda sastavio na osnovu turski serija i turski glumaca koji su u Srbiji kod Srpkinja vrlo popularni !

Istina jeste da Srbi nemaju neke posebne turkijske-azijske genetike, jes da na autosomal na ftnda većinom nemaju 100% evropske genetike, no to ne znači miješanje sa Turcima, no čemu služi jednu laž revidirat sa tim što bi izmislili drugu ?

Говорим о двијема цурама из Мостара које су се удале за Турке. Е сад, не знам јеси ли толико индискретан да ми тражиш да ти их покажем на фејсу. Говорим о младим цурама из БИХ , не о онима од 30-50 година. Нико не спори да се и Српкиње заљубљују у турске глумце. Туркофилија је новији феномен и у Србији и у БИХ, то тек почиње крајем прошле деценије. Али овдје је поента лицемјерје.
Бошњачки шовинисти нас сматрају "расно загађенима" због наводног мијешања с Турцима, а истовремено Турке обожавају као братски народ и уопште им не смета кад неко од њих склопи брак с Турчином/Туркињом. Не знам како то бракови са Турцима могу један народ да "оплемене", а други да "загаде".

Турци нису никаква "нижа раса", нити постоје "више" и "ниже" расе. Нити бих се стидио да сам дјелимично турског поријекла.

Ван мреже Nebo

• Помоћник уредника
  • Бели орао
  • Поруке: 4638
  • DN
« Одговор #43 послато: септембар 22, 2017, 04:19:47 поподне »
mutacija I-S172550 je sada isključivo hrvatskog porijekla a svi nositelji iste su  porijeklom hrvati.

Е, сад, па нећемо да се вређамо...
"Наша мука ваља за причешћа"

На мрежи vojinenad

• Памтиша
  • Поруке: 1787
« Одговор #44 послато: септембар 22, 2017, 07:27:37 поподне »
Е, сад, па нећемо да се вређамо...
Јел то закључак зато што мој друг навија за клуб који је основан у Загребу? :D
Шалу на страну, овај закључак је чиста глупост, ја не знам на основу чега је Свевлад донео овакав закључак? Овакве констатације би требало ипак барем мало образложити а не као закључак постављати нешто што је само у домену личног мишљења које је по свему судеќи погрешно.

На мрежи Лука

• Помоћник уредника
  • Истраживач
  • Поруке: 1344
  • Y-DNA: I2-CTS10228>Z17855*, род "Љешњана Војинића"
« Одговор #45 послато: септембар 22, 2017, 07:31:05 поподне »
Шалу на страну, овај закључак је чиста глупост, ја не знам на основу чега је Свевлад донео овакав закључак? Овакве констатације би требало ипак барем мало образложити а не као закључак постављати нешто што је само у домену личног мишљења које је по свему судеќи погрешно.

Није Свевлад донео такав закључак, већ га је копирао са једног хрватског форума.

Ван мреже Kor

• Порекло
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 653
  • реверзни инжињеринг историје
« Одговор #46 послато: септембар 23, 2017, 12:14:46 пре подне »
Мени су Бошњаци најфасцинантнији у ширењу теорије о турском поријеклу Срба. Дакле, Бошњаци Србе сматрају нижом расом због наводног мијешања с Турцима. То значи да они Турке сматрају нижом расом, јер у супротном не би Србе сматрали "загађеним" због наводног мијешања с њима. Али они не виде никакав проблем у томе да се они сами мијешају с Турцима, иако тврде да се с њима никад нису мијешали.

То је њихов својеврсни покушај да одговоре на то што њих Срби карактеришу као потурице. Генерално и дефинитивно, јужнословенски муслимани јесу потурице, док у појединим подручјима постоји и изражеха љубав према Турској и жал за "старим добрим временима". Додуше, сами Турци у Турској су потурице али је то савим друга прича :) То није никаква увреда већ констатација чињеничног стања.

Опет је у позадини свега комплекс ниже вредности који се овде може поистоветити са конвертитским комплексом. На тај начин се појединац или група стављају у позицију комплекса више вредности. И опет све служи за превазилажење осећаја душевне боли о којој је мудро говорио Меша Селимовић.

Ван мреже Одисеј

• Писар
« Одговор #47 послато: септембар 23, 2017, 01:04:21 пре подне »
То је њихов својеврсни покушај да одговоре на то што њих Срби карактеришу као потурице. Генерално и дефинитивно, јужнословенски муслимани јесу потурице, док у појединим подручјима постоји и изражеха љубав према Турској и жал за "старим добрим временима". Додуше, сами Турци у Турској су потурице али је то савим друга прича :) То није никаква увреда већ констатација чињеничног стања.

Опет је у позадини свега комплекс ниже вредности који се овде може поистоветити са конвертитским комплексом. На тај начин се појединац или група стављају у позицију комплекса више вредности. И опет све служи за превазилажење осећаја душевне боли о којој је мудро говорио Меша Селимовић.

Мислим да многи људи нису Мешу добро схватили, он заправо покушава рећи да су босански муслимани доживјели моралну кризу тек након пада Османског царства. Јер у Османском царству нација као правна категорија није постојала, а сваки муслиман је био повлаштен у односу на било којег кафира. Бошњаци су у Османском царству били као риба у води, као што би Срби били у некој огромној православној унији на челу са Русијом. Као што видиш, било је много ага, бегова, паша и везира српског, грчког и албанског поријекла.

Међутим, босански муслимани доласком Аустроугарске падају у незавидну ситуацију. Нису довољно задојени исламом да би повели џихад за очување шеријата или извршили хиџру (бијег) на територију гдје још увијек шеријат важи, нити су довољно деисламизовани да би прихватили европске хришћанске вриједности које су са Аустроугарском дошле. Од тада се у њиховом колективном менталном склопу води тешка борба између исламског и европско-словенског идентитета. И дан данас се огромна већина Бошњака налази уклијештена између припадности исламском кругу у вјерском смислу, те европском у расно-биолошком. Чак и међу оним људима који вама који нисте много упућени у ислам изгледају превише екстремни у исламу, ја видим неке тенденције које су с исламске тачке гледишта неприхватљиве, као што је рецимо бошњачки национализам или тежња да се шеријат некако уклопи у парламентарно уређење. А те тенденције воде поријекло баш из европске хришћанске културе.

Ван мреже Свевлад

• Познавалац
  • Поруке: 637
  • Аутошовинизам је тешка болест!
« Одговор #48 послато: септембар 23, 2017, 07:59:16 пре подне »

Боже сачувај није то мој закључак, него сам ту небулозу видео на једном хрватском форуму.

Ево погледај овде www.forum.hr/showthread.php?t=1025055&page=23  ту бљувотину је провалио лик са ником hrvat22 . Tај је раније ширио усташку пропаганду и на овом форуму, мада он није једини усташко-хрватски митоман који верује у то, већ је та болест врло раширена међу Хрватима. 
« Последња измена: септембар 23, 2017, 08:07:03 пре подне Свевлад »

Ван мреже Бакс

• Истраживач
  • Поруке: 1229
  • E-V13>Z5017>Z19851
« Одговор #49 послато: септембар 23, 2017, 08:20:26 пре подне »

Мисле да нас то вређа, па зато то раде.
Верују да ће нас тиме "боцнути" у прави живац.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

На мрежи НиколаВук

• Помоћник уредника
  • Памтиша
  • Поруке: 1649
  • I2a1b PH908 (Динарик Југ), род Никшића
« Одговор #50 послато: септембар 23, 2017, 09:15:08 пре подне »
Мисле да нас то вређа, па зато то раде.
Верују да ће нас тиме "боцнути" у прави живац.

Тачно. Мислим да њихова поента није у томе да верују да су Турци "нижа раса", јер онда свакако долази до парадокса (нижа раса, а они се са њима међусобно узимају), већ до тога да смо ми Срби копилад настала или од силовања или од фамозног "права прве брачне ноћи", а најчешћи мит који спомињу је онај да су турски феудалци могли свакодневно да имају сексуалне односе са женама и ћеркама својих потчињених хришћанских сељака, дакле нешто слично белим јужњацима и њиховим црним робовима у САД. Да они на Турке не гледају негативно и као на нижу расу сведочи и један коментар који сам срео на њиховим шовинистичким порталима, "да смо ми (Срби) лепи као народ јер су нас правили Турци".  ;D
Чињеницама против самоувереног незнања.