Аутор Тема: Генетско поријекло Срба  (Прочитано 94846 пута)

Ван мреже Полић

• Писар
  • Поруке: 236
  • I2-PH908
Одг: Генетско поријекло Срба
« Одговор #520 послато: мај 29, 2017, 10:53:03 поподне »
Милоше, почнимо од 268г:
Клаудије други, Квинтије, Аурелије, Пробус, Диоклецијан....онда се престолница сели на исток па имамо Константина Великог, Константина трећег и Јустинијана.
Сви редом Илири. Да додамо и то да је већина војске попуњавана из те регије не само у ауxиларије него и легије сто говори да су имали право на држављанство. Једино што је остало од Латина је службени језик који се задржао до краја Јустинијанове владавине када га замјењује Грчки. Значи имали су својег цара и веђину војске. НИСУ НЕСТАЛИ !
Милош је вероватно мислио да су нестали у смислу идентитета а не физички, дакле њихов илирски идентитет је нестао, постали су римски грађани, нису себе више сматрали Илирима.
Код етноса, најважнији је идентитет, и када он нестане, и буде замењен другим, сматра се да је и етнос нестао. Ту се не мисли на физичко нестајање.

Ван мреже Бакс

• Истраживач
  • Поруке: 1081
  • E-V13>Z5017>Z19851
« Одговор #521 послато: мај 30, 2017, 01:27:45 пре подне »
Милош је вероватно мислио да су нестали у смислу идентитета а не физички, дакле њихов илирски идентитет је нестао, постали су римски грађани, нису себе више сматрали Илирима.
Код етноса, најважнији је идентитет, и када он нестане, и буде замењен другим, сматра се да је и етнос нестао. Ту се не мисли на физичко нестајање.

Објашњавао сам ја већ то... Не вреди.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Одисеј

• Помоћник
  • Поруке: 132
« Одговор #522 послато: мај 30, 2017, 03:04:38 поподне »
Ја се поздравих до септембра, али имам још 2 дана форе, јер је нешто искрсло, па ћу бити овдје за то вријеме.

Балкански старосједиоци нису тема о којој много знам, али морам нешто напоменути. "Илир" је кровни термин, а не назив за неку јединствену етничку или језичку групу. Тако да је међу тим "Илирима" могло бити свих могућих хаплогрупа и језичких породица. Бог сами зна ко је све овим просторима вршљао прије Грка и Римљана.

Ван мреже Свевлад

• Познавалац
  • Поруке: 539
  • Аутошовинизам је тешка болест!
« Одговор #523 послато: јун 04, 2017, 03:46:51 поподне »
Ако је тачна теорија да су прото-Срби и прото-Хрвати били иранска племена, онда су ти прото-Срби и прото-Хрвати могли бити само или претежно R1a-Z93.
https://sr.wikipedia.org/wiki/Иранска_теорија_о_пореклу_Срба 
https://sr.wikipedia.org/wiki/Иранска_теорија_о_пореклу_Хрвата

Али то је мало вероватно зато што R1a-Z93 не постоји ни међу Србима ни међу Хрватима, а да су прото-Срби и прото-Хрвати стварно били иранска племена, онда би се R1a-Z93 нашли и код Срба и код Хрвата у неком проценту, као што су код Бугара нађене неке хаплогрупе у мањим процентима које су несумљиво заоставштина прото-Бугара.
« Последња измена: јун 04, 2017, 03:48:28 поподне Свевлад »

Ван мреже СРБ.МНЕ

• Почетник
  • **
  • Поруке: 23
« Одговор #524 послато: јун 29, 2017, 06:21:08 поподне »
Dali mutacija kod haplogrupa može nastati od miješanjem pojedinih haplogrupa

Ван мреже Владица Цонић

• Познавалац
  • Поруке: 437
  • I2a1b Z17855*
« Одговор #525 послато: јун 29, 2017, 07:19:15 поподне »
Dali mutacija kod haplogrupa može nastati od miješanjem pojedinih haplogrupa

Не, мутација настаје код појединца а након њега сви његови потомци наслеђују ту мутацију.
« Последња измена: јун 29, 2017, 07:20:39 поподне Лука »