Аутор Тема: Y-днк хаплогрупа R1b  (Прочитано 50497 пута)

Ван мреже Rigel

• Писар
  • Поруке: 230
Одг: Y-днк хаплогрупа R1b
« Одговор #220 послато: мај 20, 2018, 06:27:23 поподне »
Хвала пуно на савету ! Да сте ви у питању за шта бисте се ви одлучили?Шта би било сврсисходније ,гледајући новац и и информције које добија тестирањем?

Нема на чему. Драго ми је ако могу бити од помоћи. :)

Мислим да бих ја лично почео са допуном ”PPY23 to Alpha-Beta”. То би могло не само подупрети или искључити припадност грани U106, већ уз мало среће и указати којој нижој подграни би Грубанов могао припадати. Потом се може са мало више сигурности ићи на тестирање појединачних SNP-ова, тј. панел се и не мора радити.

Чини ми се да је Лепеничанин написао да му се хаплотип Грубанова не чини као U106.

Ван мреже Војислав Симоновић

• Члан Друштва
  • Гост
  • Поруке: 9
    • http://симоновић.срб/
« Одговор #221 послато: август 09, 2018, 10:02:59 пре подне »
Јел Симоновић СНП - ом потврђени PF7562?
R1b-M269 > PF7562 > PF7563 > Y31335 >BY16680

Ван мреже Kostic

• Гост
  • *
  • Поруке: 2
« Одговор #222 послато: септембар 27, 2018, 05:12:19 поподне »
Postovanje,
upravo sam dobio rezultate testiranja koje je uradjeno 14 septembra. Moja haplo grupa je R1b u-106.  Iscitao sam sto sam mogao na internetu o poreklu i kretanju R1b......i sad sam u totalnoj konfuziji i ne znam odakle da pocnem......treba mi pomoc.    Da li postoje dalja testiranja.....ima li srodnih kod nas.....odakle dolaze itd.......  Molim vas pomozite sa jednostavnim upustvima kako da nastavim istrazivanje.                                                                                        Aleksandar Kostic.....poreklo selo Gornji  Ljubes kod Aleksinca

Ван мреже НиколаВук

• Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • Поруке: 3672
  • I2-PH908 (Динарик Југ), род Никшића
« Одговор #223 послато: септембар 28, 2018, 12:15:35 поподне »
Postovanje,
upravo sam dobio rezultate testiranja koje je uradjeno 14 septembra. Moja haplo grupa je R1b u-106.  Iscitao sam sto sam mogao na internetu o poreklu i kretanju R1b......i sad sam u totalnoj konfuziji i ne znam odakle da pocnem......treba mi pomoc.    Da li postoje dalja testiranja.....ima li srodnih kod nas.....odakle dolaze itd.......  Molim vas pomozite sa jednostavnim upustvima kako da nastavim istrazivanje.                                                                                        Aleksandar Kostic.....poreklo selo Gornji  Ljubes kod Aleksinca

Најбоља опција вам је да урадите U106 панел код компаније Yseq (цена је 99 долара):

https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=27&products_id=18643&osCsid=1cb9068eea11c215f83a20fafd77a539

Овај панел ће вам показати којој тачно подграни испод U106 припадате, што ће прецизирати са којим тестиранима сте у ближој вези, можда и са ког географског подручја су ваши далеки преци дошли на Балкан. U106 је иначе једна од основних грана хаплогрупе R1b којој припадају германски народи а на Балкан је у највећој мери дошла преко средњовековних рудара Саса али и путем миграција германских племена у периоду Сеобе народа. Ако нисте до сад прочитали, корисно би било да погледате овај текст о целокупној R1b, где се спомиње и U106 (текст је на енглеском):

https://eupedia.com/europe/Haplogroup_R1b_Y-DNA.shtml
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Kostic

• Гост
  • *
  • Поруке: 2
« Одговор #224 послато: септембар 29, 2018, 08:32:03 пре подне »
hvala najlepse.....krenucu putem koji ste mi preporucili.                       pozdrav Aleksandar