Аутор Тема: Генетска истраживања западних Словена са областима источне Немачке  (Прочитано 1449 пута)

Ван мреже НиколаВук

• Помоћник уредника
  • Истраживач
  • Поруке: 1225
  • I2a1b PH908 (Динарик Југ), род Никшића
Нема на чему!
Ја сам претпостављао да знаш за овај хаплотип пошто је раније поменут на форуму.
Када буди доступни резултати Украјинаца са анонимне студије из Карпата биће занимљиво видети да ли се појављује ова ХГ.

Изгледа да сам га превидео. Како год, може се рећи да је источна Словачка још један регион, поред Девона у Енглеској (Wood и Pulleyblank), где су се појавила два N2 хаплотипа један поред другог, с тим да су Девонци удаљенији у односу на наше N2, док су Словаци ближи нашима.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Uzi

• Писар
  • Поруке: 339
  • Y-DNA: N2>P189.2>Y7310
Претпостављам да је у питању нека релативно скорашња миграција са Балкана (вероватно из Хрватске).

Сложио би се са овим, само би додајо да је миграција могла бити са било којег подручја Војне крајине.

Изгледа да сам га превидео. Како год, може се рећи да је источна Словачка још један регион, поред Девона у Енглеској (Wood и Pulleyblank), где су се појавила два N2 хаплотипа један поред другог, с тим да су Девонци удаљенији у односу на наше N2, док су Словаци ближи нашима.

Тренутачно прегледавам шематизме Аустро-Угарске и чини ми се да би ови могли бити исељеници из наших крајева. Од Кошица у југоисточној Словачкој, преко Прешова и Левоче до Санока у Галицији, садашној Пољској, А-У има гарнизона где је био пуно војника са наших простора, и остали су тамо по пет и више година. Сигурно су ови војнии оставили ''траг'', па су зато вероватно и тако близу нашима. Можда грешим, али надам се да ће нам једном успети направити Биг Ипсилон са једним од Словачких N2, па да видимо ако су они ''наши''.   :)

У сваком случају, добар проналазак!